2013 m. lapkričio 25 - gruodžio 1 d. Miokardo infarkto savaitė

Lietuvos širdies asociacija (LŠA) šių metų lapkričio 25 – gruodžio 1 dienomis jau ketvirtą kartą skelbia Miokardo infarkto prevencinę savaitę „STRESUI-NE“, kurios metu siekia priminti, kad prevencija ir teigiamos emocijos yra geriausias būdas saugoti savo širdį ir išvengti miokardo infarkto pavojaus.

LŠA misija – mažinti mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Savo tikslo asociacija siekia šviesdama visuomenę, kaip užkirsti kelią širdies ir kraujagyslių ligoms, akcentuojant esminius rizikos faktorius bei sveiką gyvenimo būdą. LŠA, įgyvendindama pagrindinius tikslus ir uždavinius, aiškina visuomenei apie širdies ir kraujagyslių ligų  pavojingumą, išplitimą ir prevenciją bei moko sveikos gyvensenos įgūdžių.

 

Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. Žaneta Petrulionienė teigia, jog Lietuvoje yra itin svarbu kalbėti apie širdies ligas ir priminti visuomenei, jog prevencija yra pirmoji būtina pagalba, kuri gali sumažinti širdies ligų pavojų: „Siekiame skatinti visuomenę atsakingiau žvelgti į širdies ligų problemas. Svarbu pajutus pirmuosius infarkto simptomus, NEDELSIANT skambinti greitosios pagalbos numeriu 112 arba kuo skubiau važiuoti į artimiausios ligoninės priimamąjį. Taip pat svarbu yra įvertinti ir suprasti, jog šias ligas dažnai lemia kontroliuojami rizikos veiksniai, kaip žalingi įpročiai, netaisyklinga mityba ar mažas fizinis aktyvumas. Norime pradėti šių ligų gydymą nuo visuomenės požiūrio keitimo bei paskatinimo imtis atsakomybės už savo sveikatą.”

 

 

Kadangi teigiamos emocijos yra bene geriausias būdas saugoti savo širdį ir išvengti miokardo infarkto pavojaus, pirmąjį žiemos savaitgalį Lietuvos širdies asociacija kviečia visus „Multikino“ kino teatrą (PC "Ozas", Ozo g. 18, Vilnius). 

 

„Juokis iš širdies“ –  taip vadinasi nemokami šeštadienio (lapkričio 30 d.) ir sekmadienio (gruodžio 1 d.) kino seansai, skirti pasisemti gerų emocijų ir už durų palikti stresą, rūpesčius bei negandas.

 

Šeštadienį visi norintys 16.00-18.15 val. „Multikino“ kino teatre galės nemokamai pasitikrinti savo sveikatą: išsitirti kūno masės indeksą, sužinoti cholesterolio kiekį, pasimatuoti kraujo spaudimą bei pasikonsultuoti su gydytojais. 

18 val. visus maloniai kviečiame į kino salę, į šventinį vakarą, kurį ves bei linksmą nuotaiką kurs teatro „Kitas kampas“ aktoriai Audrius Bružas ir Kirilas Glušajevas. Kalbės žinomi visuomenės atstovai, gydytojai kardiologai. Nuotaikingas dainas žiūrovams dovanos atlikėja Rūta Lukoševičiūtė.

 

18.45 val. prasidės nemokamas kino seansas. Bus demonstruojamas sezono hitas, komedija visai šeimai "Paskutinį kartą Vegase" (Last Vegas)

Filmo siužetas: Nuo pat vaikystės Bilis, Arčis, Padis ir Semas buvo neišskiriami bičiuliai. Laikas bėgo, bičiuliai sukūrė šeimas, jų gyvenimai pradėjo tekėti sava vaga. Vienintelis Bilis liko ištikimas viengungystei. Tačiau ateina metas, kai net užkietėjęs viengungis randa tą vienintelę. Nors Biliui jau per šešiasdešimt, šis įsimyli ir be abejonės pasiperša savo perpus jaunesnei gyvenimo meilei. Tačiau kokios vestuvės be pašėlusio bernvakario? Bilis užsimoja suburti seną kompaniją ir paskutinį kartą pašėlti Las Vegase! Senukai jau pragyveno savo šlovės dienas, tačiau lieki jaunas tol, kol jauna širdis, ar ne taip? Su šiuo moto gauja ruošiasi užkariauti niekada nemiegantį miestą ir parodyti "Pagirių Las Vegase" komandai, kaip iš tiesų reikia linksmintis!

 

Sekmadienio popietę, 16 val. „Multikino“ kino teatre vyks filmo "Džesmina" (Blue Jasmine) nemokamas kino seansas.

Filmo siužetas: Žavinga ir elegantiška Niurjoko aukštuomenės atstovė Džesmina (aktorė Cate Blanchett) turėjo absoliučiai viską, ko troško širdis. Tačiau vieną negražią dieną ją aprūpinęs milijonierius vyras Helas (aktorius Alecas Baldwinas) sulaukė mokesčių inspektorių skambučio. Pasirodo, kad garbingas verslininkas tebuvo gudrus ir ciniškas finansinių machinacijų genijus. 

Per trumpą akimirką turtų ir stogo netekusi Džesmina persikelia gyventi į kuklų savo nuoširdžiosios sesers Džindžer (aktorė Sally Hawkins) butą San Franciske. Valstybės apšvarinta, sukrėsta, klaikiai liūdinti ir viskuo nepatenkinta Džesmina visgi nori bent pabandyti iš naujo susiklijuoti į šipulius sudaužytą svajonių gyvenimą ir įsidarbina sekretore dantų gydytojo priimamajame. Netrukus jai pradeda asistuoti ir pats bosas - dantistas Flikeris (aktorius Michaelas Stuhlbargas), kuris toli gražu nėra Džesminos svajonių vyras. Neturėdama kitos išeities Džesmina yra priversta atstumti įkyruolį Flikerį ir vėl lieka be darbo ir pajamų. Tačiau laikas gydo žaizdas ir suteikia naujas galimybes. Džesminos akys vėl sužiba po susitikimo su diplomatu Dvaitu (aktorius Peteris Sarsgaardas), kuris nuo pat pirmos pažinties akimirkos buvo apžavėtas Džesminos išpuoselėto stiliaus, patrauklaus grožio ir stulbinančio intelekto. Ar grįš Džesminos gyvenimas į buvusios prabangos vėžes? Ar fortūna vėl tapo jai palanki?